KURUMSAL

Hakkmzda

MEDRESE Mimarlık ; Muhterem Kavaklı ve Samet Şimşek  tarafından 2017 yılında, Konya’da kurulan mimarlık, mühendislik, kentsel tasarım ve planlama ofisidir.

MEDRESE kurulduğu günden itibaren insanların ve çevrenin ihtiyaçlarına cevap veren , form ve fonksiyonu aynı anda önceleyen binalar ve mekanlar tasarlar.

Yenilikçi sürdürülebilir ve uygulanabilir  tasarımlar yapma taahhüdü ile Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak , eşsiz tasarımları ve çözümleriyle mimari projeler sunar.

Bilinen çözümler ile sınırlı değiliz. Her projeye yenilikçi çözümler üretebilmek için mimarlar , içmimarlar mühendisler ve şehir plancılarını biraraya getirerek sıradanlığa benzersiz bir meydan okuma olarak yaklaşıyoruz.

Toplum hayatını kolaylaştıran, çevreyi koruyan ve dünyamızı geliştirmek için çevremizdekilere ilham veren tasarımlar oluşturmayı hedefliyoruz. 

Muhterem KAVAKLI Mimar (Kurucu Ortak)

2008 yılında Çukurova Üniversitesi  Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra yaklaşık 2 yıl  mimarlık ofislerinde çalıştı.Çalıştığı bu süre içerisinde çeşitli ölçekler de konut , alışveriş merkezi , bilim merkezi, otel , iş merkezleri gibi Konya'da bilinen mimari projelerde görev aldı.2010-2017 yılları arasında kamuda proje kontrol mimarı olarak görev aldı.2017 yılında kendi isteğiyle kamudan  ayrılarak MEDRESE Mimarlığı kurdu.Mesleki çalışmalarına MEDRESE mimarlıkta devam etmektedir.

Samet ŞİMŞEK Mimar (Kurucu Ortak)

2014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu.2014-2017 yılları arasında TMS Yapı Mimarlık ofisinde ortaklık görevini devam ettirdi.Bu sürede çeşitli ölçeklerde mimari projelere ve yapım işlerine imza attı.2017 yılında Muhterem Kavaklı ile birlikte Medrese Mimarlık ofisini kurdu.Mesleki çalışmalarına MEDRESE mimarlıkta devam etmektedir.